Міжнародний День Рідної мови

Date: 26 лютого 2021 о 12:28
90 views

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося й у Боремельському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-колегіум».
Протягом тижня проводилися тематичні уроки «Рідна мова - мова єдина», виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови, між учнями 8-9 класів було проведено інтелектуальну філологічну гру «Бринить, співає наша мова…». У шкільній бібліотеці було організовано виставку літератури «Рідна мова – код нації» та проведено конкурс на кращий мовний кросворд.
Це була нагода знайти цікаві факти про українську мову та пригадати чудові прислів’я про роль слова в житті людини. До речі, було надзвичайно цікаво проведено конкурс «Фотоквест». Діти виявили не тільки знання мови, а й уміння швидко орієнтуватися та дружно працювати в команді. Учні 5-6 класів виготовили лепбук«Карта мовних сімей».
Між старшокласниками було проведено турнір юних філологів, під час якого учасники мали змогу перевірити (адже невдовзі ЗНО!) свої знання з фонетики, морфології, орфоепії (ох ці наголоси!), синтаксису. Крім того, виправляли лексичні помилки, упізнавали твори за підказками та ілюстраціями, визначали рід, жанр та авторів творів, згадували псевдоніми письменників та перифрази. Учні довели, що вони готові хоч завтра складати ЗНО! І, як виявилося, варті не лише переможних фішок, а й дечого набагато більшого!
Тож протягом тижня наша школа перетворилася на мовознавчий хаб: тут кожен міг і значення слів невідомих дізнатися, і побачити синонімічне багатство рідної мови... А ще із цікавістю прочитати, що думають про значення рідної мови в житті країни й кожного видатні особистості.
Що ж, свята швидко минають, але переконані: у нашій школі рідна мова буде не святковим одягом, а цілющим ковтком свіжого повітря!

Comments:
Only authorized users can leave comments.