Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 56 common:people_all_forms

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ У БОРЕМЛІ

Date: 1 березня 2018 о 11:53
565 views

Одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам попередники – це наша мова. Вона є душею нації, її генетичним кодом. 21 лютого в Боремельському НВК відзначили Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
Свято розпочалося з демонстрації книжкової виставки, яку підготувала бібліотекар ПШБ Макарук Н.П. на тему: «Книга – джерело культури». Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та позакласних заходах. З метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації, удосконалення мовленнєвих здібностей та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, мову вчителі української мови і літератури Піраник К.С. та Форостецька Л.Й. провели тематичні інформаційні хвилинки «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова! » для учнів 5-7 класів та «Мово українська, гордосте моя!» - для старшокласників.
З метою глибокої поваги та шани до рідної мови було проведено години спілкування в 1 – 11 класах. Класні керівники ознайомили школярів з історією свята рідної мови, з поняттями «слово» та «мова». Години спілкування проводилися у формі гри, де діти поглибили та закріпили знання про рідну мову.
Незабутнім для учнів у святкуванні Міжнародного Дня рідної мови був тематичний флешмоб , який розпочали сестрички Настя та Христинка Шаблій акапельним виконанням пісні про рідну мову. Школярі та вчителі читали вірші про красу і значимість рідної мови для кожного українця. На завершення учні об’єдналися під час виконання флешмобу у символічному танці з віночками, терновими хустками та рушниками під національним прапором.
Діти й дорослі наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації, тому перед кожним стоїть складне і відповідальне завдання – зберегти українську мову, українську державність, націю.
Ми живемо в незалежній Україні, турбота про мову – справа державна. У статті 10 Конституції українській мові надано офіційного державного статусу. Держава забезпечує розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства, це «індивідуальний портрет народу».Тому потрібно пам’ятати, що любов до своєї Батьківщини починається з любові до рідної мови.

Comments:
Only authorized users can leave comments.